TÜMBİKON KARABÜK'TE DEPREM VE AFET ZİRVESİ DÜZENLEDİ

SAFRANBOLU'DA GERÇEKLEŞEN KENTSEL DÖNÜŞÜM, MARKALAŞMA, KARABÜK VE ÇEVRESİ DEPREM – AFET ZİRVESİ’NE ÖNDE GELEN İSİMLER KATILDI.

Safranbolu Belediyesi, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu (TÜMBİKON) ve Karabük Dernekler Federasyonu (KARDERFED) paydaşlığında düzenlenen Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem  Afet Zirvesi 29.09.2023 tarihinde Safranbolu Leyla Dizdar Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Zirve öncesi Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin yemek davetine katılan İstanbul heyeti, ev sahipliğinden dolayı Elif Köse’ye teşekkür ederek, yapılacak olan zirvenin önemine dikkat çekti. 

Bu zirve, kentsel dönüşüm, markalaşma, deprem ve afet yönetimi konularında uzmanlar, bürokratlar ve iş insanlarını bir araya getirerek önemli sorunları ele alacak ve çözüm yollarını tartışacak bir platform niteliği taşıyacak. Programın, hem Karabük hem de ülke genelindeki kentsel dönüşüm ve afet yönetimi konularında önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

Prof. Dr. Ali Akdemir, Prof. Dr. Aynur Aydın'ın konuşma yaptığı konferansa, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük Vali Yardımcısı Erol Özkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile davetliler katıldı.

"Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi" programına: Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Devlet Eski Bakanı, Akademisyen ve TÜMBİKON Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Yüksel Yalova, RİBİAD Genel Başkanı, TÜMBİKON Genel Başkan Vekili Erol Aykut, TSTK Genel Başkan Vekili ve Dünya Çorumlu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Metin Akkuş, TÜMBİKON Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Aynur Aydın, TÜMBİKON ve TÜMBİFED Genel Koordinatörü Arif Ekşi, TÜMBİKON Genel Başkan Vekili ve TRT Futbol Yorumcusu İ. Hayri Ülgen, TÜMBİAD Genel Başkan Vekili Av. Selman Yaray, TÜMBİAD Genel Başkan Vekili Filiz Yurttaşer, TÜMBİFED Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Çebi, TSTK Genel Koordinatörü Begüm Ülgen, TÜMBİKON Yönetim Kurulu Üyeleri; Aynur Acar, Şengül Yılmaz, Sevda Köyüstü, İrfan Kal; TÜMBİKON Akademik Kurul Üyeleri; Prof. Dr. Harun Demirkaya, Prof. Dr. Şener Akıncı, Prof. Dr. Ali Akdemir; Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hakkı Demir, Amasya Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İsmail Aktaş, Kastamonu Dernekler Federasyonu Genel Başkan Vekili Recep Çetinkaya katıldı