GÖRSAV VE TÜMBİKON'DAN 9 YIL ARADAN SONRA “CUMHURİYET TADINDA” PİLAV GÜNÜ VE CUMHURİYET SERGİSİ

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Görsel Sanatlar Vakfı (GÖRSAV) organizasyonuyla, Tüm Bürokratlar ve İş insanları Konfederasyonu (TÜMBİKON) işbirliği ve katkılarıyla unutulmaz bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak ve 10 Kasım'ın ardından Cumhuriyet'in değerlerine saygı göstermek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, okuldaki aktif hocaların katkılarıyla özel bir Cumhuriyet sergisi düzenlendi. Serginin düzenlenmesine GÖRSAV yönetim kurulunda yer alan Heykel Bölümü Başkanı Nurettin Bektaş ve Dekoratif Resim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Devabil Kara önderlik etti.
Sunuculuğunu Begüm Ülgen’in üstlendiği etkinlikte, GÖRSAV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asuman Karaşabanoğlu, Tatbiki Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi olarak devam eden soy ağacını yüceltmenin, sayın Cevdet Akay’la iş insanları ve sanatseverleri bir araya getirerek katma değer oluşturmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek “Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre İkizler ve GÖRSAV Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜMBİKON Genel Başkanı Sayın Cevdet Akay'ın öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak adına önemli bir fırsat olmuştur” şeklinde konuştu.


GÖRSAV Yönetim Kurulu Başkanı, TÜMBİKON Genel Başkanı ve Karabük Millet Vekili Cevdet Akay, GÖRSAV’ın bundan sonraki hedeflerini açıklayarak, “Okulun hocaları ve mezunları tarafından kurulan bir vakıf olan GÖRSAV, sanatı ve kültürü daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Kültür ve Sanat dünyasının önemli temsilcilerinin yer aldığı bu oluşum, Anadolu'da Kent bienalleri düzenleme ve sanatı daha geniş bir coğrafyada tanıtma amacını taşıyor. Gerçekleştirdiğimiz pilav günü etkinliği, 9 yıl aradan sonra tekrar hayata geçirildi. Bu etkinlik, öğrencilere unutulmaz bir kültür deneyimi sunarken, GÖRSAV hedefleri için de önemli bir adım olmuştur. Katılan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.


Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre İkizler ise yapılan etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bunun yüzüncü yıla yakışır özel bir armağan olduğunu ifade etti.
Etkinliğe, Prof. Dr. Güler Ertan, Prof. Dr. Sinan Genim, Reha Yalnızcık, Prof. Dr. Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Karikatürist Muhittin Köroğlu, Prof. Dr. Güngör Güner, Prof. Dr. Nurdan Aslan, Prof. Dr. Çiğdem Çini, Prof. Dr. Hülya Tezcan, Prof. Dr. Şerife Atlıhan, Prof. Dr. Fevzi Karakoç, Prof. Dr. Gültekin Çizgen, Heykeltraş Ziyatin Nurayev, Cam Sanatçısı Ekrem Özen, Prof. Dr. Aslı Uygur, Prof. Dr. Sema Ilgaz Temel, Prof. Dr. Yalçın Özel, TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, TÜMBİFED İcra Kurulu Başkanı Mahmut Ekşi, TÜMBİFED Yönetim Kurulu Üyesi Osman Toplu ve TÜMBİKON İcra Kurulu Başkanı Arif Ekşi katıldı.